Wordpress

WordPress Sitenin Temasını Öğrenme

WordPress siteler dünya üzerinde en çok kullanılan sitelerdir. Ayrıca WordPress en çok tema arşivi bulunan yazılımdır. Peki bir wordpress sitesi bulduk. Tasarımını çok beğendik ve hangi temayı kullandığını merak ediyoruz. Hangi temayı kullanıyor. Bunun için benim kullandığım 3 farklı metot bulunmaktadır. Bunları sizinle paylaşmak istiyorum.

1 WordPress Footer Üzerinden Kullanılan Temayı Bulma

WordPress sayfaların en altında footer dediğimiz alanda default olarak web sayfalarının hangi temayı kullandığı yazmaktadır. Bir sayfanın en alt kısmına gelerek buradan öğrenebiliriz. Ancak bir çok web sitesi bunu bir süre sonra kaldırmaktadır.

2 Kaynak Kodlarından WordPress Teması Bulma

Bu yöntem ağırlıklı olarak kendi css veya js kodlarını teması içerisinde barındıran temalarda bulunur. Sık kullandığım metotlardan biridir. Bunun için öncelikle sitenin kaynak kodlarını görmemiz gerekmektedir. Bunu sitedeyken sağ tuşa basarak kaynak kodunu göster veya f12 ile yapabiliriz.

Daha sonra kodlar arasında kodlar arasında arama yapabilmek için ctrl+f tuşuna basmalıyız. Bununla beraber kodlar arasında arama yapabiliriz. buraya

wp-content/themes/

yazarsak devamında gelen kelime genellikle tema ismini verecektir.

3 Hazır Kullanmayı Sevenler İçin

Hazır kullanmayı sevenler için yukarıda anlattığı metotları kullanılarak hazırlanmış bir web sitesi mevcut bunu kullanabilirsiniz.

WordPress Theme Detector

 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ankara emek çilingir
3 yıl önce

Teşekürler bilgiler için

ankara bahçelievler çilingir
1 yıl önce

güzel paylaşım