Wordpress

WordPress Menü Oluşturma Düzenleme ve Değiştirme

WordPress sayfalarda en az 1 tane olmak üzere bir çok menü bulunabilir menüleri istediğimiz gibi düzenleyebilir ve sıralayabiliriz. WordPress menüleri oluşturmak için birkaç adıma ihtiyacımız var bunlar;

1- Yönetim Paneline Giriş

2- Görünüm > Menüler

3- Yeni Menü Oluştur

WordPress Yeni Menü Oluşturma

Yeni menü oluşturmak için menüler sayfasından yeni menü oluştur linkine tıklarız. Daha önce hiç bir menü oluşturmadıysak karşımıza çıkan sayfa yeni menü oluştur sayfasıdır.

Menü ismini gireriz ve menüyü oluştur deriz daha sonra soldaki bardan menüde bulunması istediğimiz elemanları seçerek menüye ekleyebiliriz. Bunları sürükle bırak yöntemiyle sıralama yapabiliriz.

Menüleri alt menü olarak belirlemek istersek menüyü hafif sağa sürükleyerek içeri girintili hale getirmemiz gerekmektedir. Alt menüler mouse üzerine geldiğinde aşağı doğru açılacak menüleri ifade etmektedir.

 

Altalta gelen menü elemanları menü sıralamsını belirler yana doğru satır içeri girmiş menü elemanları ise alt menüleri ifade eder

Wordpres Menüleri Yerleştirme

WordPress’de sınırsız sayıda menü oluşturabiliriz. Bu menüleri herhangi bir bölgeye yerleştirmezsek menüler görünmeyecektir. menüleri bir yere yerleştirmek için üst kısımda bulunan konumları düzenle seçeneğine tıklamalı ve istediğimiz menüyü istediğimiz menüye yerleştirmeliyiz.

wordpress menu

Her temada bir veya birden fazla menü alanı olabilir. Bu temadan temaya farklılık göstermektedir.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments