Wordpress

WordPress Admin Şifresi Değiştirme

WordPress’de sık yaşanan problemlerden biri admin yani yönetici girişinin şifresinin kayıp olması yada bilinmiyor olmasıdır.

Bu yazıdaysan ve şifre ve kulanıcı adını bildiğiniz halde yönetim paneline nasıl giriş yapacağınızı bilmiyorsanız yönetim paneli yazımı okuyabilirsiniz.

WordPress’de tüm kullanıcılarda olduğu gibi yönetici kişisi ve bilgileri de veritabanına kaydedilmektedir. Veritabanına cpanel ve phpmyadmin aracılığıyla giriş yaparak burada bilmediğimiz ama kayıtlı olan şifreyi değiştirebiliriz.

Phpmyadmin’e Girmek için Cpanel’e Giriş Yapmamız Gerekmektedir.

 

Cpanel bir hosting aldığınızda eğer hizmetinizde varsa size mail olarak gönderilen veya hosting aldığınız sayfada hizmetler sayfasında ulaşabileceğiniz bir yazılımdır. Cpanel’e giriş yaparak.

Karşınıza çıkan ekranda veritabanı bölümünden phpmyadmin simgesini bulun ve buraya giriş yapın. Phpmyadmin veritabanı hücrelerimizi kontrol edebildiğimiz bir sistemdir. Bunun içerisinde hiç bir kod yazmadan bir çok işlem yapabiliriz.

Phpmyadmin içerisinde soldaki menüden ilgili veritabanını seçin ilgili veritabanı genellikle wp_*** gibi bir ifade içerir. Buna tıkladıktan sonra **wp_users ifadesini içeren tabloya girmemiz gerekmektedir.

çıkan ekranda kullanıcı adımız ve şifremiz yazar buradaki şifreyi md5 formatında değiştirerek yeni şifremizi oluşturabiliriz.

Not: Şifre bölümüne şifremizi direkt yazarsak şifre geçerli olmayacaktır. Şifremizi bir md5 dönüştürücü ile md5 formatına çevirmemiz gerekmektedir.

Bu sayfadan md5 formatına şifrenizi dönüştürebilirsiniz.

 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments