Wordpress

Wordress Tema Yükleme / Kurulum

WordPress’in popülerliğinin en büyük nedenlerinden birisi geniş tema arşivi ve temaların wordpress sürümüyle ilişkisinin olmamasıdır. WordPress temalar genellikle wordpress’in bir çok sürümünde çalışmaktadır. WordPress üzerinde tema kurmak oldukça kolaydır. Bunun için kullanılabilecek 2 farklı yöntem vardır.

1-Wordpress Yönetim Paneli Üzerinden WordPress Tema Kurulumu

WordPress yönetim paneli üzerinden wordpress tema kurulumu için öncelikle wordpress e yönetici olarak giriş yapmak gerekmektedir. WordPress’e yönetici olarak giriş yapmak için admin panel url adresine girmemiz gerekmektedir. Bu adres default olarak

www.siteismi.com/wp-admin

şeklindedir.

giriş yaptıktan sonra sırasıyla

Görünüm > Temalar >Yeni Ekle

seçeneklerinden ilerlenmelidir.

wordpress tema yükleme

Buraya tıkladıktan sonra wordpress dosyalarımızı yüklememiz gerekmektedir.

Dikkat: WordPress tema yüklerken sadece .zip uzantılı dosyalar ekleyebiliriz. Bazı durumlarda ziplenmiş tema dosyası daha sonra tekrar ziplenmiş olabilir yani zip içerisinde zip olabilir böyle bir durumda ilk zipi açıp sonra tema dosyasını yüklemeliyiz.

2- FTP Üzerinden WordPress Tema Kurulumu

Ftp üzerinden wordpress tema kurulumu yapabilmemiz için ftp yani wordpress dosyaları içerisine server veya hostingimize giriş yapmamız gerekmektedir. Bunun için bir ftp programı kullanabilir veya web ftp kullanabiliriz( Cpanel).

Burada sıkıştırılmış olmayan tema klasörümüzü diğer temalarında bulunduğu

wp-content/themes/

klasörü içerisine eklememiz gerekmektedir.

wp-content

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments