Python

Zor İleri Seviye Python Örnekleri

Python kolay bir programlama dili olarak bilinmektedir. Bunun en önemli sebebi syntax yapısının kolay ve insanın rahat anlayabileceği bir yapıda olmasıdır. Python programlama dilini öğrenmeye başalayan insanlar yaşadığı en büyük problemlerden biri eee? ben yapacam şimdi demesidir. Burada kütüphaneler devreye giriyor. Zor demeyelim ancak karışık olan işler genellikle bir kaç farklı kütüphanenin devreye girdiği durumlardır. Bir de algoritma çözme yeteneğinizi arttırmanız gerekiyor. Bunun için ise bol bol alıştırma yapmanız gerekiyor. Bu amaçla bir kaç örneği sizler için hazırladım.

Öğrenci Not Sistemi

Python’da veri tabanı olarak csv kullandığınız ve ders-öğrenci-puan girdiğiniz bir öğrenci puan scripti yazın.

Tavsiye özellikler: Python Core , CSV kütüphanesi , Fonksiyonlar , While ve For Döngüsü , If koşulu

Örnek bir sözlük

ogrenciler={
    "Python":[{"Çağrı Güngör":60},{"Hasan Güngör":40}],
    "Js":[{"Buğra Özdur":90},{"Hasan Güngör":40}]
    "Php":[{"Çağrı Güngör":30}]
}

Sudoku Yapıcı

Sudokular 3*3 ve 9*9 karelerden oluşan matrislerdir. Burada sizlere bazı sayılar verilir ve diğerlerini siz tahmin etmeye çalışırsınız ? Peki hangi sayılar size yardım olarak verilmeli bunun algoritmasını çözüp rastgele çözülmeye hazır sudokular yapan bir kod yazın.

Tavsiyeler: Numpy

Örnek Sudoku

Otomobil Fiyatı Tahmin Etme

İnternette satışa sunulan otomobillerin fiyatlarını çekerek daha sonra rastgele bir otomobilin fiyatını tahmin edecek bir makina öğrenmesi python ve bs4 scripti yazın.

Verileri Çekme: BS4

Makina Öğrenmesi: Sklearn Ridge Regreession

Kullanabilirsiniz.

Not: Bu yazılım girilien marka model yıl km vites tipi gibi parametrelere göre fiyat çıkarmalı. Örneğin 2016 Suzuki Vitara Otomatik Benzinli yazıldığında bir tahminde bulunmalı

 

 

La bebe bunlar zor değil yerim ben bunları diyen arkadaşları anlıyorum ve tebrik ediyorum. Yazının başında derdimi anlattım.

 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
document.addEventListener( 'wpcf7mailsent', function( event ) { location = 'https://www.cagrigungor.com/tesekkurler/'; }, false );