Wordpress / Wordpress Eklentileri

WordPress Site Yapıcı Eklentiler

WordPress üzerinde yeni çıkan temaların büyük bir çoğunluğu site yapıcı eklentiler sayesinde hazırlanmış tasarımlardır. Bu eklentilerin en büyük avantajı temanın standart tasarımı üzerinde kullanıcıların büyük değişimler yapabilmeye olanak sağlamasıdır. Tema üzerinde istemediğiniz bir bölümü kaldırabileceğiniz gibi ihtiyaçlarınıza yönelik yeni bölümlerde ekleyebilirsiniz.

Bu tip eklentilerin en büyük dezavantajı ise siteyi büyük ölçüde yavaşlatmalarıdır.

WordPress site yapıcı eklentilere her yıl yeni eklenmekte olup rekabet artmaktadır. Bu yazıda en popüler site yapıcı eklentilerden bir kaçını örnek göstereceğim.

Siteorigin Pagebuilder

 

Siteorigin eklentisi en sık kullanılan sayfa yapıcı eklentilerden biridir. Bu eklentiyi kullanmamın en büyük sebepler ücretsiz olması ve aşırı özellik barındırmaması sebebiyle hızlı oluşudur. Ayrıca kullanımı da kolaydır.

Wp Bakery – Visual Composer

 

Tartışmasız en çok kullanılan site yapıcı eklentileridir. Bu eklentiler themeforest üzerinde satılan bir çok temanında alt yapısını oluşturmaktadır. Bu eklentinin en başarılı yönü çok fazla özelliği ve ek satılan paketlerinin olmasıdır. Oldukça gelişmiştir. En büyük dezavantajı ise özellikle belirli temalarda siteyi oldukça yavaşlatmasıdır.

 

 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments