SSL / Wordpress / Wordpress Eklentileri

WordPress SSL HTTPS Aktif Etme

SSL protokolü tüm web sayfaları için önemlidir. E-ticaret sayfaları gibi ödeme güvenliğinin önemli olduğu web sayfalarında ise çok daha fazla önemli ve ödeme sistemi entegrasyonları açısından zorunludur. SSL kurulumu için öncelikle bir ssl paketine ihtiyacınız vardır.

SSL domain (alan adı) ile ilgili bir kavram gibi görünse de aslında bu protokol tamamen hosting  (sunucu)ile alakalıdır.

Hostinginizden veya üçüncü bir kurumdan ssl alıp hosting içerisinde aktif ettikten sonra wordpress sayfanızı ssl ile kullanabilirsiniz. Yani başına https eklediğinizde web sayfanız güvenli olarak çalışacaktır.Ancak bu sayfanızı tam anlamıyla güvenli yapmaz çünkü insanlar hala http ile giriş yapabiliyor olabilirler.

http ile yapılan girişleri de https protokolüne aktarmak için özel bazı işlemler yapmanız gerekmektedir. Eğer wordpress i ilk defa kuruyorsanız kurulumu https içerisine yapmayı seçerseniz zaten kurulum yapılacaktır. Ancak daha önce kurmuş ve tekrar kurmak istemiyorsanız.  htaaccess üzerinden yönlendirme yapabilir veya şu ana kadar güvenlikle ilgili bir problem çıkarmayan aynı zamanda hızlı bir eklenti olan

Really Simple SSL 

 

Eklentisini yükleyerek probleminizi çözebilirsiniz.

 

3.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments