Python / Sublime Text

Python için En İyi IDE ( Editör)

Python ilk kez yazılım öğrenmek isteyenlerin duraklarından biridir. Bu kişilerin editör seçimi de oldukça telaşlı ve zor olabiliyor. Sonucu en başta söyleyelim python bile yazarken seçtiğimiz editörün önemi çok ama çok azdır.

Yeni Başlayanlar için Editör Tavsiyesi ?

Yazıyı kısaca okuyup bir download butonu arayanların işini kolaylaştıralım. Yeni başlayanlar için kullanımı kolay olması sebebiyle benim editör tavsiyem sublime text 3 editörüdür. Ücretsiz ve basit kullanıcı arayüzü dışında oldukça küçük bir alana sahiptir.

Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayınız

Sublime text 3 üzerinden python yazanların Anaconda paketini de ayrıca yüklemelerini tavsiye ederim.

Python İçin En Çok Kullanılan Editörler

 

Bu sorunun cevabını bulduğum grafik için net bir kaynak bulamasam da codecamp üzerinde yayınlanması sebebiyle benim güvenimi kazanmış olduğunu söyleyebilirim.

En çok kullanılan editör Sublime Text 3

 

Ben Python Yazarken Hangisini Kullanıyorum ?

Salt python kullanırken ve yazılmış kodları düzenlerken yıllardır alışkın olduğum sublime text 3 editörünü kullanıyorum. Bunun dışında kütüphaneler ile çok içli dışlıysam anaconda spyder kullanıyorum. Eğitimlerimde ise pycharm veya sublime text 3 kullanıyorum. Bunun nedeni öğrencilerin en çok bunlar ile derse gelmeleridir.

İndirme Linkleri

Aşağıda bulabilceğiniz editörlerin hepsi ücretsiz veya ücretsiz versiyonları bulunan editörlerdir. Başlangıç için en iyi editör ücretsiz editördür.

 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments